Srdečně vás zveme na setkání zakladatelů a podporovatelů Nadačního fondu Nina do Letenských sadů v Praze. Celodenní akce se koná s podporou Národního technického muzea a po celý den bude zdarma pro děti historický kolotoč. Jedná se o výraz našeho vděku všem přispěvatelům z řad občanů i firem, kteří poslali během několika měsíců od začátku roku na transparentní účet fondu téměř 14 milionů korun. 

Doc. MUDr. Martin Chovanec, Ph.D., MHA
Spoluzakladatel fondu

„Chceme poděkovat všem dosavadním dárcům za jejich podporu a představit konkrétní způsoby, jakými chceme jejich finanční příspěvek použít na další podporu dětí a jejich rodin v boji se zákeřnou nemocí.“

Program začíná již dopoledne a po celý den budou kromě kolotoče pro děti připravené různé aktivity.

Přesně v půl druhé odpoledne představí zakladatelé fondu, Kristýna a Martin Chovancovi záměry fondu na další období, včetně plánovaných projektů a spolupráce s předními zdravotnickými institucemi. Pozvání přijali i renomovaní čeští lékaři, jako doc. MUDr. Vladimír Beneš Ph.D. nejmladší, přednosta Neurochirurgické kliniky dětí a dospělých 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a FN v Motole a MUDr. Kateřina Trková z Kliniky hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a FN v Motole, kteří se krátce zmíní o nejnovějších trendech v léčbě a výzkumu nádorových onemocnění mozku.

Srdečně vás zveme!

Program

11.00–⁠17.00

Kolotoč a doprovodné aktivity pro děti

  • Bezplatné projížďky na kolotoči 
  • Výtvarné dílny

13.30

Uvítání a úvodní slovo zakladatelů nadačního fondu.

Příspěvky odborníků a podporovatelů

14.00–⁠15.00 

Neformální diskuze, možnost rozhovorů pro novináře

Letenský kolotoč

Nachází se v Letenských sadech již od roku 1894 a je jedním z nejstarších podlahových kolotočů v Evropě. Jeho unikátnost spočívá zejména ve figurách koní, které jsou potažené pravou koňskou kůží. Kolotoč zprovoznilo Národní technické muzeum po kompletní opravě v roce 2022.

Ukázat na mapě

Děkujeme za podporu

Kontakt pro média

Pro více informací kontaktujte:

Jakub Fajnor

+420 720 078 272, jakub.fajnor@brainznarrative.cz

Tisková zpráva

Letenský kolotoč pro Ninu
Vážíme si vašeho soukromí

Tato webová stránka používá cookies především k analýze návštěvnosti. Přečtěte si více v zásadách ochrany soukromí.