Aktuální sbírka QR

Podpořte nás

Finanční příspěvek můžete zaslat převodem na transparentní účet nadace 2802771017 / 2010. Využít můžete i platbu přes QR kód.

Chceme zlepšit podmínky pro léčbu v České republice

Cílem nadace je podpořit výzkum v oblasti nádorových onemocnění v České republice, který povede ke zvýšení šancí dětských pacientů na úspěšnou léčbu. Snažíme se zmírnit nelehkou situaci všech, kterým tato diagnóza neblaze zasáhla do života.

Naše cíle

Aktuálně

Naše další plány představíme na veřejné akci v Letenských sadech

Symbolicky na Světový den boje proti nádorům mozku 8. června pořádáme v prostorech historického kolotoče v pražských Letenských sadech veřejnou akci, jejímž cílem je šířit osvětu o jednom z nejagresivnějších nádorových onemocnění dětí. Zároveň je poděkováním všem našim dosavadním podporovatelům.

Číst dále

Z médií

iDnes.cz / 25. 1. 2024

„A pak se nám zastavilo srdce.” Šestiletá Nina má nádor na mozku, bojuje s časem

Článek na iDnes.cz

ČT - Události, Studio 6 / 28. 1. 2024

“Ještě před pár týdny byla šestiletá Nina zdravá, najednou se u ní ale začaly objevovat potíže…”

Video na webu ČT

Maminka.cz / 29. 1. 2024

“Nina (6) má nádor na mozku. Během tří týdnů se ze zdravého dítěte stalo dítě imobilní, ale je to bojovnice, která se nevzdává”

Článek na Maminka.cz

Deník N / 15. 2. 2024

„Jako lékař vidím mnoho utrpení. U Niny je ale bolest hodně velká.“ Otec popisuje léčbu dcery s agresivním nádorem mozku"

Článek na Deník N

Zakladatelé nadace

Manželé Kristýna (*1983) a Martin (*1978) Chovancovi byli ještě donedávna rodiči dvou dětí. Oba ve svých profesích pomáhají ostatním lidem, Kristýna jako sociální pracovnice a lektorka, Martin jako lékař, pedagog a vědec.

Společné rozhodnutí založit nadační fond na podporu léčby a péče o dětské pacienty s nádorovým onemocněním přišlo v reakci na diagnózu mladší dcery. 

Jejich snahou je nejen vyrovnat se s těžkou životní ztrátou po jejím odchodu, ale zároveň přetavit vlastní nepřízeň osudu v lásku, víru, pokoru a naději i pro ostatní rodiče a děti, kteří se ocitli ve stejné situaci.

Vážíme si vašeho soukromí

Tato webová stránka používá cookies především k analýze návštěvnosti. Přečtěte si více v zásadách ochrany soukromí.