Aktuální sbírka QR

Podpořte nás

Finanční příspěvek můžete zaslat převodem na transparentní účet nadace 2802771017 / 2010. Využít můžete i platbu přes QR kód.

Chceme zlepšit podmínky pro léčbu v České republice

Cílem nadace je podpořit výzkum v oblasti nádorových onemocnění v České republice, který povede ke zvýšení šancí dětských pacientů na úspěšnou léčbu. Snažíme se zmírnit nelehkou situaci všech, kterým tato diagnóza neblaze zasáhla do života a v současnosti jsou odkázáni na obtížně dostupnou zahraniční péči.

Naše cíle

Aktuálně

Naše další plány představíme na veřejné akci v Letenských sadech

Symbolicky na Světový den boje proti nádorům mozku 8. června pořádáme v prostorech historického kolotoče v pražských Letenských sadech veřejnou akci, jejímž cílem je šířit osvětu o jednom z nejagresivnějších nádorových onemocnění dětí. Zároveň je poděkováním všem našim dosavadním podporovatelům.

Číst dále

Z médií

iDnes.cz / 25. 1. 2024

„A pak se nám zastavilo srdce.” Šestiletá Nina má nádor na mozku, bojuje s časem

Článek na iDnes.cz

ČT - Události, Studio 6 / 28. 1. 2024

“Ještě před pár týdny byla šestiletá Nina zdravá, najednou se u ní ale začaly objevovat potíže…”

Video na webu ČT

Maminka.cz / 29. 1. 2024

“Nina (6) má nádor na mozku. Během tří týdnů se ze zdravého dítěte stalo dítě imobilní, ale je to bojovnice, která se nevzdává”

Článek na Maminka.cz

Deník N / 15. 2. 2024

„Jako lékař vidím mnoho utrpení. U Niny je ale bolest hodně velká.“ Otec popisuje léčbu dcery s agresivním nádorem mozku"

Článek na Deník N

Zakladatelé nadace

Manželé Kristýna (*1983) a Martin (*1978) Chovancovi byli ještě donedávna rodiči dvou dětí. Oba ve svých profesích pomáhají ostatním lidem, Kristýna jako sociální pracovnice a lektorka, Martin jako lékař, pedagog a vědec.

Společné rozhodnutí založit nadační fond na podporu léčby a péče o dětské pacienty s nádorovým onemocněním přišlo v reakci na diagnózu mladší dcery. 

Jejich snahou je nejen vyrovnat se s těžkou životní ztrátou po jejím odchodu, ale zároveň přetavit vlastní nepřízeň osudu v lásku, víru, pokoru a naději i pro ostatní rodiče a děti, kteří se ocitli ve stejné situaci.

Vážíme si vašeho soukromí

Tato webová stránka používá cookies především k analýze návštěvnosti. Přečtěte si více v zásadách ochrany soukromí.